Medicína kakaa

Čisté kakao v ceremoniální raw kvalitě pomáhá k pochopení toho, že jsme každý neoddělitelnou částečkou dokonalé přírody. Pomáhá nalézat nové vhledy a vnáší do života inspiraci.

Kakao, pravda, úplně nezapadá do lokálního konceptu Zahradních lázní. Dokud mám možnost pracovat s férovým a čistým produktem, rozhodla jsem se terapii s ním zařadit do nabídky, právě pro jeho obrovský potenciál.

S kakaem a různými technologiemi jeho zpracování jsem se blíže seznámila při práci vývojáře receptur v české firmě Lifefood. Zde pracujeme s tepelně neupravenými kakaovými boby v bio kvalitě z Peru a s dalšími produkty, které se z bobů vyrábí.

K historii kakaa a přesahu, který měla a stále má tato rostlina pro původní obyvatele jižní a střední Ameriky, mne přivedlo vyprávění mých přátel, kteří ctí odkaz svých předků.


Na práci s nápojem připraveným z raw čistých kakaových bobů  je vhodnější dopolední čas.

Je dobré přinést vlastní záměr, nebo situaci se kterými chcete pracovat. Podle toho, zda je to pro tento záměr vhodné, zařazuji do práce s kakaem i medicínu zvuků.

Tuto terapii lze provádět i s menší skupinkou lidí (do 6 osob).

Po ukončení ceremonie je dobré posedět o samotě v klidu v přírodě, nebo jít na single procházku do lesa a integrovat vhledy, které vám kakao dalo.

Krátké seznámení s historií, zpracováním  a původem kakaa, naladění se na záměr, příprava nápoje, meditace s nápojem za jednu osobu

kolem  120 minut

700 Kč

za každou další osobu ve skupince


200 Kč